foto: Anna Kmiotek

W rywalizacji o brązowy medal mistrzostw Polski zmieniają się parkiety i zwycięzcy, przy czym patent na wygrywanie mają przyjezdni. Dziś po trzysetowym zwycięstwie w Bełchatowie bliżej celu są siatkarze Aluronu CMC Warty Zawiercie.

Do tego meczu w tym sezonie w PlusLidze PGE Skra i Aluron CMC Warta rozegrały cztery spotkania, bo do dwóch w grze o brązowy medal trzeba doliczyć dwa z fazy zasadniczej. Tam też były tie-breaki, dokładnie dwa, ale za każdym razem wygrywali gospodarze. Do wtorku mieliśmy zatem cztery mecze PGE Skry z Aluronem CMC Wartą i dwadzieścia setów. Sporo!

W pierwszym secie przewaga należała do gości, którzy przez większą część tej partii wygrywali – czasem dwoma, czasem pięcioma punktami. Bełchatowianie mieli kilka zrywów, doprowadzając do remisu 4:4, czy zmniejszając przewagę gości do wyniku 11:12, ale nic więcej w pierwszym secie nie byli w stanie osiągnąć. Tego pierwszego seta goście z Zawiercia wygrali dość spokojnie, choć w końcówce PGE Skra zmniejszyła przewagę Aluronu CMC Warty – 25:22.

Druga partia była inna, choć zakończyła się podobnym wynikiem. Częściej jednak na prowadzeniu była PGE Skra, która wygrywała jeszcze 20:18, ale najpierw Dick Kooy dwa razy nie przyjął dość prostych zagrywek Miłosza Zniszczoła, a później dwa razy z rzędu nie pomylił się Dawid Konarski. Aluron CMC Warta wygrał 25:23 i po dwóch setach prowadził 2:0.

Gdy na początku trzeciego seta kontuzji doznał Uros Kovacević wydawało się, że poziom gry zawierciańskiej drużyny spadnie, ale nic takiego się nie stało. Piotr Orczyk dobrze zastąpił Serba, a Aluron CMC Warta nadal miała inicjatywę. Po ataku Orczyka było 14:11, chwilę później po ataku Conte – 16:13. Na wysokim poziomie grał Dawid Konarski, z zatrzymaniem którego zespół PGE Skry miał spore problemy. Zawiercianie w końcówce trzeciego seta odzyskali wielką swobodę w grze i nie dali bełchatowianom żadnych szans. PGE Skra przegrała tego seta 21:25 i cały mecz 0:3.

PGE Skra Bełchatów –  Aluron CMC Warta Zawiercie 0-3 (22-25, 23-25, 21-25)

MVP: Dawid Konarski

PGE Skra Bełchatów: Sawicki, Kłos, Schulz, Kooy, Taht, Ebadipour, Atanasijević, Łomacz, Adamczyk, Bieniek, Mitić, Czerwiński, Piechocki, Milczarek.

Aluron CMC Warta Zawiercie: Konarski, Zniszczoł, Malinowski, Conte, Niemiec, Depowski, Cavanna, Tavares, Orczyk, Rajsner, Szalacha, Kovacević, Żurek, Makoś.

Źródło: plusliga.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!