Polska

W pierwszym spotkaniu fazy grupowej mistrzostw Europy do lat 17 rozgrywanych w Izraelu, reprezentacja Polski prowadzona przez Dariusza Gęsiora przegrała z Francją 1:6!

Rywale już w szóstej minucie wyszli na prowadzanie po tym jak rzut karny na bramkę zamienił Desire Doue, a zaledwie jedenaście minut później ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej reprezentacji. Trójkolorowi nie spoczęli na laurach po dwubramkowym prowadzeniu i jeszcze przed przerwa Antoni Mikułko musiał dwa razy wyciągać piłkę z siatki. W drugich czterdziestu pięciu minutach Francuzi dołożyli dwie bramki, a podopieczni Dariusza Gęsiora odpowiedzieli trafieniem Dawida Drachala.

Kolejne spotkanie Biało-Czerwoni rozegrają w czwartek z Holandią.