JAMES BELL

W pierwszym spotkaniu o brązowe medale Energa Basket Ligi Anwil pokonał Grupę Sierleccy Czarnych Słupsk. Zaliczka jest jednak żadna i wszystko rozstrzygnie się w sobotę w Słupsku.

Pierwsze minuty to korespodencyjny pojedynek w ataku Żigi Dimca oraz Billy Garretta. Dzięki trafieniom słoweńskiego podkoszowego Anwil prowadził przez moment czteroma oczkami. Późnie do głosu dochodzili zawodnicy gości. Gdy o sobie trójką przypomniał Marek klassen to właśnie przyjezdni odskakiwali nawet na osiem punktów. Ciągle nie do zatrzymania dodatkowo był Garrett. Straty lekko zmniejszył Luke Petrasek, ale po 10 minutach było 15:20. W drugiej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza zbliżył się nawet na trzy punkty po rzucie Jamesa Bella. Na odpowiedź Beau Beecha oraz Mikołaja Witlińskiego nie trzeba było długo czekać, a słupszczanie ciągle mieli ofensywną inicjatywę. Sytuacji włocławian nie poprawiał nawet zryw w wykonaniu Szymona Szewczyka. Dzięki trójce Jonaha Mathewsa pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 34:37.

Na początku trzeciej kwarty James Bell doprowadził nawet do remisu! Później świetnie prezentował się jednak Mikołaj Witliński i to Grupa Sierleccy Czarni znowu prowadzili. Swoją skuteczność odzyskał następnie Jonah Mathews i dzięki jego kolejnym akcjom Anwil wracał na prowadzenie. W kluczowych momentach uaktywnili się jednak Kalif Young i Billy Garrett, a goście po 30 minutach byli nadal lepsi – 59:60. W kolejnej części meczu zespół z Włocławka był skuteczny, a kolejne zagrania Mathewsa oraz Petraska sprawiły, że uciekał nawet na sześć punktów. Mecz do samego końca był jednak wyrównany, a sytuacja zmieniała się momentami co akcję. W końcówce świetne zagrania pokazał jednak Bell.

James Bell zdobył dla gospodarzy 25 punktów, 9 zbiórek i 3 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Billy Garrett z 22 punktami, 4 zbiórkami i 2 asystami.

ANWIL WŁOCŁAWEK – GRUPA SIERLECCY CZARNI SŁUPSK  78:77  (15:20, 19:17, 25:23, 19:17)