Polska

Reprezentacja Polski do lat 17 była bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki w drugim meczu mistrzostw Europy przeciwko Holandii.

Podopieczni Dariusza Gęsiora przed spotkaniem byli skazywani na porażkę i od pierwszych minut to rywale zaatakowali i częściej utrzymywali się przy piłce i zadomowili się na połowie Biało-Czerwonych. W pierwszej części spotkania rywale nie potrafili sforsować dobrze ustawionej polskiej defensywy. Na początku drugiej połowy w polu karnym zawodnika rywali faulował Miłosz Kurzydłowski, a rzut karny na bramkę zamienił Dean Huijsen. Gdy wydawało się, że po stracie bramki gra Polaków podobnie jak w meczu z Francją (porażka 1:6) posypie się jednak tak się nie stało. Polacy odważnie zaatakowali i przyniosło to efekt w 88.minucie gdy do wyrównania doprowadził Tomasso Guerco. Niestety w doliczonym czasie gry faworyci zdołali zdobyć zwycięska bramkę po uderzeniu Yoram Boerhout.

Polacy z zerowym dorobkiem punktowym po dwóch spotkaniach zajmują ostatnie czwarte miejsce w tabeli i nie mają szan na awans do fazy play off.