W ostatniej kolejce sezonu 2021/22 Pogoń Szczecin podejmowała u siebie piłkarzy z Niecieczy, jednocześnie rywalizując „korespondencyjnie” z Rakowem o fotel wicelidera. Ostatecznie „Portowcy” zremisowali ze spadkowiczami ze wsi polskiego wytwórcy kostki brukowej 2:2 i zakończyli sezon na trzecim miejscu.

Zerkając na boisko w Częstochowie, wiemy już, że piłkarze spod Jasnej Góry, którzy w ostatniej kolejce sezonu wygrali z Lechią Gdańsk (3:0), zdobyli po raz drugi z rzędu srebrny medal. Brąz ostatecznie przypadł podopiecznym Kosty Runjaicia, dla których wyrównana gra z „Szalonymi Wieśniakami” okazała się dużym zaskoczeniem. Trzeba przyznać, że waleczne „Słonie” opuszczają Ekstraklasę z przytupem! Z kolei od tygodnia już wiemy, że mistrzostwo Polski zdobył Lech Poznań oraz że Lechia Gdańsk kończy sezon na czwartym miejscu, zapewniając sobie grę w Lidze Konferencji Europy.

I połowa

Jako pierwsi starania od środka boiska na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera w Szczecinie rozpoczęli gospodarze, którzy natychmiast znaleźli się w ataku pozycyjnym. Pierwszą próbę zdobycia bramki podjął Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), jednak oddany przez niego strzał zza pola karnego poszybował ponad poprzeczką. Z kolei w 8. minucie to niecieczanie ruszyli już do ataku. Nemanja Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) oddał strzał z niewielkiej odległości, jednak bez zagrożenia dla bramki Dante Stipicy (Pogoń Szczecin). W 11. minucie ponownie Pogoń była w lekkich opałach, gdyż po centrze w środek pola karnego serbski piłkarz Nemanj Tekijaski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) główkował obok bramki. Z kolei „Portowcy” do 38. minuty gry ze spadkowiczami ekstraklasy nie oddali ani jednego celnego strzału na ich bramkę. Dopiero uderzenie Kamila Grosickiego (Pogoń Szczecin), obronione przez Tomasza Loskę (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) stało się pewnego rodzaju przełomem dla zespołu granatowo-bordowych. Bowiem w 45. minucie Pogoń otworzyła wynik spotkania, a „gola do szatni” zdobył Słoweniec Luka Zahović (Pogoń Szczecin).

II połowa

Po przerwie zarówno goście, jak i gospodarze wyszli na drugą odsłonę ze zmianami w składach i od środka boiska rozpoczęli przyjezdni. W 53. minucie arbiter z Bydgoszcze podyktował rzut karny dla piłkarzy ze Szczecina za faul na Luce Zahoviciu (Pogoń Szczecin). „Jedenastkę” wykorzystał Kamil Drygas (Pogoń Szczecin), powiększając prowadzenie „Portowców” na 2:0. Cztery minuty później „Słonie” z Niecieczy zmniejszyli przewagę podopiecznych Kosty Runjaicia, wykorzystując przyznany im rzut karny za zagranie ręką przez Jakuba Bartkowskiego (Pogoń Szczecin). Bramkę z rzutu karnego zdobył pewnym strzałem Muris Mesanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza). W 79. minucie podopieczni Radoslava Látala zdołali doprowadzić do wyrównania. Bramkę ponownie zdobył bośniacki napastnik Muris Mesanović (Bruk-Bet Termalica Nieciecza), wolejem wprowadzając piłkę do bramki miejscowych. Ostatecznie „Portowcy”, którzy prowadzili już 2:0, w końcówce spotkania musieli się bronić, aby nie doznać porażki przed własną publicznością. Rywalizacja w Szczecinie zakończyła się bowiem niespodziewanym remisem 2:2.

PKO BP Ekstraklasa, 34. kolejka (21.05.2022r.)

Pogoń Szczecin vs Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:2 (1:0)

Bramki: 45. Zahović (POG), 54. Drygas (POG) – karny, 58. Mešanović (BBT) – karny, 79. Mešanović (BBT)

Żółte kartki: 23. Fornalczyk (POG), 44. Domgjoni (BBT), 68. Łęgowski (POG), 83. Śpiewak (BRK), 88. Ambrosiewicz (BRK)

Pogoń Szczecin: Stipica – Bartkowski, Zech, Triantafyllopoulos, Mata (80. Matynia) – Dąbrowski (C) – Fornalczyk (46. Łęgowski), Drygas (70. Kucharczyk), Biczachczjan (60. J. Silva), Grosicki – Zahović (80. Żurawski). Trener: Kosta Runjaić

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Loska (C) – Ambrosiewicz, Biedrzycki, Tekijaski (35. Domgjoni) – Grzybek, Hubínek (67. Bonecki), Dombrovskyi, Hybš – Radwański (46. Mešanović), Stefanik (67. Śpiewak) – Kocyła (89. Grabowski). Trener: Radoslav Látal

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)