Żużel

Za nami kolejna odsłona żużlowego Speedway Grand Prix. Tym razem zmagania o tytuł indywidualnego mistrza świata przeniosły się do Pragi.

Na starcie pojawiło się 16 zawodników oraz 2 rezerwowych. W tym gronie nie zabrakło biało-czerwonych. Największą uwagę przykuwała postać Bartosza Zmarzlika, który okazał się triumfatorem kwalifikacji. Oprócz niego na starcie stanęli: Paweł Przedpełski, Maciej Janowski i Patryk Dudek.

Faza zasadnicza

Awans do rundy finałowej uzyskało ośmiu najlepszych zawodników rundy zasadniczej. W tym gronie znaleźli się Bartosz Zmarzlik i Maciej Janowski.

3. Bartosz Zmarzlik (2, 1, 3, 2, 3)
4. Maciej Janowski (3, 0, 1, 2, 3)
11. Patryk Dudek (1, 3, 1, 0, 1)
15. Paweł Przedpełski (2, 0, 0, 0, 1)

Najwięcej punktów zgromadził Tai Woffinden. Brytyjczyk czterokrotnie triumfował i raz dojechał na 3. miejscu zdobywając łącznie 13 pkt.

Faza pucharowa

W pierwszym półfinale rywalizował Maciej Janowski, który startował z drugiego toru. Polak tuż po starcie ruszył po zewnętrznej i szybko zbudował przewagę, której nie oddał aż do mety, dzięki czemu uzyskał pewny awans do finału.

W drugim biegu półfinałowym wziął udział Bartosz Zmarzlik. Lider cyklu startował z pierwszego pola. Mistrz świata szukał awansu przez atak przy krawężniku, lecz rywale okazali się sprytniejsi. Bieg ukończył na 3. miejscu pokonując jedynie Thomsena, który upadł.

W finale jedynym naszym reprezentantem był więc Janowski. Wybrał on trzecie pole. Za ruchy na starcie i dotknięcie taśmy został jednak wykluczony i finalnie został sklasyfikowany na 4. pozycji. Wygrał Martin Vaculik, który w fazie zasadniczej zgromadził 12 pkt, co plasowało go na 2. lokacie.