Piłka ręczna
fot: sprwislaplock.pl

Orlen Wisła Płock zdobyła brązowy medal w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych. Wicemistrzowie Polski pokonali w małym finale chorwacki zespół RK Nexe.

Początek meczu należał do Nafciarzy. Kilka razy rywali zatrzymał dobrze interweniujący Morawski, doszły też bramki po kontrze Jurecicia. W drugiej części pierwszej połowy kilkubramkowa przewaga płocczan zmalała. Mihicia zatrzymał bramkarz rywali. Zatrzymanym w sytuacji sam na sam został też Krajewski, a do tego czerwoną kartkę obejrzał Terzić. Do przerwy Wisła prowadziła, ale tylko 14:13.

Drugą połowę chorwacki zespół rozpoczął golem. Wisła szybko odpowiedziała, a do tego dołożyła trafienie po kontrze oraz kolejną interwencję Morawskiego. Karnego obronił w dalszej fazie meczu też Ahmetasević. Ostatecznie polska drużyna pokonała chorwacki zespół 27:22.