Foto: www.chrobryglogow.pl

Nowym trenerem Chrobrego Głogów został Marek Gołębiewski, który ostatnio prowadził rezerwy Legii Warszawa. Gołębiewski z klubem podpisał roczną umowę z opcją automatycznego przedłużenia o kolejny rok.

42-letni Gołębiewski zastąpił na stanowisku Serba Ivana Durdevicia, który po zakończeniu umowy z Chrobrym został trenerem Śląska Wrocław.

Dziękuję za ciepłe przywitanie i szansę w głogowskim klubie, za to, że będę mógł prowadzić tak dobrą drużynę. Na wstępie chcę docenić pracę ustępującego trenera i jego sztabu, to jak bardzo Chrobry się rozwinął. Miałem przez ostatnie dni okazję zobaczyć z bliska, jak to wszystko jest tu dobrze zorganizowane – mówi Marek Gołębiowski.

W przeszłości Gołębiewski pracował także jako trener w  Skrze Częstochowa, Ząbkovii Ząbki czy Legii Warszawa. 26 października 2021 roku przejął stery po trenerze Czesławie Michniewiczu. Debiutował kilka dni później, wygrywając w Pucharze Polski ze Świtem Skolwin 1:0. Legię poprowadził w 11 meczach na wymagających kilku frontach: Ekstraklasy, Ligi Europy i Pucharu Polski, a zespół pod jego wodzą zwyciężył w 3 spotkaniach. W grudniu na trenera stołecznej drużyny mianowano Aleksandara Vukovicia. Marek Gołębiewski powrócił do drugiego zespołu, który aktualnie zajmuje  5. miejsce w 3. lidze mazowieckiej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!