fot. pzkosz

Polskie koszykarki zagrają w turnieju w Atenach. Serbki, Chorwatki i Greczynki to bardzo wymagające rywalki. Pierwsze spotkanie już dziś o 17.00 z mistrzyniami Europy Serbkami. W składzie na ten turniej znalazła się MVP ostatniego sezonu EBLK.

 

Stephanie Mavounga bo o niej mowa to bardzo dobre wzmocnienie strefy podkoszowej naszej kadry. Amerykanka czeka jeszcze na nadanie polskiego obywatelstwa.

Reprezentacja Polski przez ostatnie dni przebywała na zgrupowaniach w Krakowie oraz we Wrocławiu, gdzie przygotowywała się do meczów kwalifikacyjnych do mistrzostw Europy oraz turnieju w Atenach. Pod Akropolem zespół prowadzony przez Marosa Kovacika, czekają starcia z gospodyniami oraz mistrzyniami Europy z Serbii oraz Chorwacją.

Terminarz turnieju w Atenach:
14.06 17:00 Serbia – Polska
15.06 17:00 Polska – Chorwacja
16.06 19:30 Grecja – Polska

– Bardzo cieszmy się, że weźmiemy udział w tak dobrze obsadzonym turnieju. Ogromne podziękowania należą się Federacji, iż udało się załatwić taki turniej. To nie jest takie „zwykłe”, aby reprezentacja Polski miała okazję zagrać z mistrzem Europy! Dla nas będzie to bardzo fajne doświadczenie, gdyż będą tam także uczestniczy EuroBasketu – Grecja oraz Chorwacja. Pokaże nam to także na jakim etapie jesteśmy, a także jak dużo jeszcze pracy przed nami – mówi Maroš Kováčik, trener reprezentacji Polski.

W drużynie jest także Stephanie Mavunga, która brała także udział w kilku treningach we Wrocławiu. Mistrzyni Polski z BC Polkowice, jest w fazie testów i trener Maros Kovacik chce sprawdzić czy dobrze wkomponuje się w zespół i faktycznie takiej właśnie zawodniczki potrzebujemy.

Skład reprezentacji Polski:
– Zuzanna Sklepowicz
– Julia Drop
– Julia Piestrzyńska
– Anna Jakubiuk
– Liliana Banaszak
– Kamila Borkowska
– Agata Makurat
– Aleksandra Parzeńska
– Agnieszka Skobel
– Weronika Telenga
– Weronika Gajda
– Stephanie Mavunga

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!