Kolarstwo
Fot. bora-hansgrohe.com

W środowe popołudnie rywalizowano o medale kolarskich Mistrzostw Polski 2022. Wyścig elity mężczyzn w jeździe indywidualnej na czas wygrał Maciej Bodnar.  

Trasa czasówki wiodła przez Leoncin – Górki – Leoncin. Ten poprowadzi przez teren Kampinoskiego Parku Narodowego, a na dystansie 17 kilometrów droga tylko momentami delikatnie się wznosi.

Trasa czasówki rozpoczynała i kończyła się Leoncinie. Po starcie z Placu Romana Kobendzy kolarze mieli do pokonania 8,5 kilometra do Górek. Charakter trasy był płaski z miejscowymi wzniesieniami. W Górkach na kolarzy czekał nawrót i ten sam odcinek z powrotem do Leoncina. Długość rudny liczyła 17 kilometrów, lecz zawodnicy powtarzali ją trzykrotnie, co dało 51 kilometrów.

Na liście startowej elity widniało tylko 9 nazwisk. Faworytem wydawał się Maciej Bodnar. Siedmiokrotny mistrz Polski miał na swoim koncie ma zwycięstwo etapowe w Tour de France i wicemistrzostwo Europy z 2017 roku.

Tym razem znów okazał się najlepszy triumfując z czasem 1 godziny, 18 sekund i 23 setnych sekundy. Czołową trójkę uzupełnili: Kamil Gradek (+13.03) i Szymon Rekita (+1:05.96)

Poprzedni artykułTAURON Liga: Developres uzupełnia posezonowe ubytki. Weronika Centka nową środkową rzeszowianek
Następny artykułFortuna I Liga: Hiszpański pomocnik wypełnił łódzki kontrakt i pokieruje grą GKS-u Tychy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!