KAMIL ŁĄCZYŃSKI

Brązowi medaliści Energa Basket Ligi z sezonu 2021/2022 zagrają w FIBA Euro Cup. Anwil bo o nich mowa podobnie jak ostrowska Stal składała wniosek o grę w eliminacjach do BCL. Jednak bezskutecznie.

 

– Informujemy, że decyzją Rady Nadzorczej Klubu Koszykówki Włocławek korzystamy z miejsca przysługującego polskiej drużynie we wspomnianych rozgrywkach – tym samym, w sezonie 2022/2023 Anwil Włocławek będzie występował w FIBA Europe Cup! – podał klub w komunikacie z 29 czerwca. Ten puchar jest najniższej rangi z wśrłód czterech największych w Europie, ale to w nim ostatnio Legia walczyła do końca w 1.4 finału. A wcześniej też jakoś radziła sobie w nim ostrowska Stal.

 

W rozgrywkach weźmie udział 32 drużyny podzielonych na 8 czterozespołowych grup. Awans do drugiej rundy rozgrywek uzyskają po dwie najlepsze ekipy z każdej grupy. Do ćwierćfinału rozgrywek awansują po dwie drużyny z drugiego etapu grupowego.

Anwil ma zagwarantowane trzy mecze w Hali Mistrzów w pierwszym etapie rozgrywek. Część swoich grupowych rywali pozna 14 lipca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your name here
Please enter your comment!