Fot .Twitter PKO Ekstraklasa

W spotkaniu 1. rundy kwalifikacji do Ligi Konferencji Pogoń Szczecin pokonała 4:1 islandzki KR Reykjavík i jest w korzystnej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym, które zostanie rozegrane 14 lipca.

Pogoń od początku spotkania zaatakowała i już w trzeciej minucie mogła wyjść na prowadzenie jednak Kamil Drygas uderzył zbyt lekko i bramkarz rywali nie miał problemów z obroną strzału. Cztery minuty później Portowcy wyszli na prowadzenie po uderzeniu Kamila Drygasa. Po zdobyciu bramki trzeci zespół poprzedniego sezonu PKO Ekstraklasy w dalszym ciągu atakował i podwyższył prowadzenie za sprawą Luka Zahovica, który w sytuacji sam na sam pokonał Olafssona. W kolejnych minutach Pogoń atakowała i na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy uderzeniem głową wynik podwyższył Jakub Bartkowski. W ostatnich minutach zespół z Islandii próbował zaatakować jednak bez większych efektów.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków przyjezdnych, które jednak nie stworzyły zagrożenia pod bramką Szczecinian.Po pierwszych minutach przewagi zaatakowali gospodarze i w 54.minucie Kamil Drygas podwyższył prowadzenie swojego zespołu. W 64.minucie Drygas znalazł się w dobrej sytuacji jednak jednego uderzenie głowa zostało w ostatniej chwili zablokowane. Kilkanaście sekund później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Grosickiego do piłki doszedł Drygas jednak uderzył obok bramki. W 70.minucie znakomitą okazję na zdobycie bramki miał Ljubicić jednak nie wykorzystał sytuacji. Kilka sekund później dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystali przyjezdni, którzy wykorzystali zamieszanie podbramkowe i za sprawą Larussona zdobyli pierwszą bramkę. Pogoń chciała odpowiedzieć od razu po stracie bramki jednak uderzenie Fornalczyka z dystansu obronił bramkarz rywali. Islandczycy po zdobyciu bramki zaczęli grać odważniej czego efektem była sytuacja Atli Sugurjonssona jednak jego uderzenie Stipica sparował na rzut rożny.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu bliski podwyższenia wyniku był Biczachczjan jednak jego uderzenie zostało zablokowane, a chwilę później niecelnie uderzał Łęgowski.