Lech Poznań
Lech Poznań przegrał dwumecz 1. rundy eliminacji Ligi Mistrzów 2022/2023. Pogromcą mistrzów Polski okazał się azerski Karabach Agdam, który wygrał u siebie aż 5:1.
Jak padły bramki?

1′ – Świetnie rozpoczął Lech. Piłkę przejął na połowie rywala Amaral, który natychmiast podał płasko w pole karne. Nabiegał na futbolówkę Velde, który miał czystą sytuację, choć na plecach miał już nadbiegających rywali. Norweg zdołał jednak uderzyć. Piłka odbiła się od poprzeczki, po czym wpadła do bramki.

14′ – Dość szybko nastąpiło wyrównanie. Na prawej stronie pola karnego piłkę otrzymał Kady. Schodził z nią do środka wzdłuż szesnastki. Najpierw zablokował go defensor Kolejorza, ale później gracz gospodarzy znalazł lukę i bramkarza z Poznania pokonał strzałem na wysokości łydek.

42′ – Karabach wyszedł na prowadzenie pod koniec pierwszej połowy. Po prostopadłym podaniu w pole karne Lecha piłkę spod nóg rywala zdołał odbić Rudko. Poznański golkiper wybił ją jednak innego z rywali. Ozobić nie miał trudnego zadania, gdyż uderzał zza pola bramkowego do pustej bramki, choć Rudko domagał się faulu na bramkarzu.

56′ – Był to gol ze spalonego, ale był to gol uznany, bo system weryfikacji wideo na tym etapie nie obowiązuje. Płaskie uderzenie z rzutu wolnego obronił Rudko. Dopadł do niej jednak Medina, który umieścił futbolówkę w siatce.

75′ – Gospodarze podwyższyli prowadzenie. Stratę na własnej połowie odnotowali Lechici. Z piłką w pole karne wpadł między rywalami Kady, który następnie oddał skuteczny strzał z ostrego kąta pola bramkowego.

78′ – Znów w ofensywie Karabach. Podanie w pole karne otrzymał Szejdajew. Znalazł się on w sytuacji sam na sam, ale przegrał pojedynek z poznańskim bramkarzem. Przejął on jednak piłkę, a następnie obrócił się z nią, wycofał się i próbował uderzać zza pola bramkowego. Wyszło z tego podanie, a gola zdobył świeżo wprowadzony Husejnow.

Inne ciekawe sytuacje:

45+1′ W samej końcówce pierwszej połowy Lech mógł jeszcze wyrównać. Skóraś podał przed pole bramkowe do Ishaka, lecz ten trafił wysoko nad poprzeczką.

63′ – Leciała długa piłka w stronę idącego na wolne pole Ishaka. Szwed mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam, ale odciął go od podania Miedwiediew. Nie było nawet rzutu rożnego, bo przytomnie zachował się bramkarz gospodarzy.

69′ – Krótko rozegrali rzut wolny gospodarze, po czym z dystansu uderzył nisko Ozobić, ale do boku odbił piłkę Rudko.

Lech przegrał to spotkanie 1:5, zaś cały dwumecz 2:5. To nie daje spadku do eliminacji Ligi Europy, a od razu do 2. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.