TENIS

Za nami 2. runda tenisowego turnieju BNP Paribas Poland Open. Awans do ćwierćfinału zapewniła sobie Iga Świątek.

Świątek – Lee

Polka odniosła zdecydowane zwycięstwo nad Rumunką Lee.  W pierwszym secie liderka światowego rankingu do przełamania doprowadziła w gemie ósmym. Ostatecznie wygrała 6:3. Wiele gemów przy własnym serwisie Polka kończyła wygrywając je do zera. Rumunka miała problemy z odbiorem serwisu naszej reprezentantki. Z returnu zdobyła zaledwie 20 procent punktów. Nieco lepiej zaczęła sobie radzić pod koniec drugiej partii. Miała nawet piłki na przełamanie, ale słabszy początek seta spowodował, że przegrała w nim Lee 2:6.

Chwalińska – Martić

Ostatnim meczem tego dnia było starcie Mai Chwalińskiej z Chorwatką Martic. Polka została w pierwszym secie przełamaną na 3:1. Do końca seta serwujące broniły swoje podania i Chwalińska przegrała go 3:6.

Równie źle zaczęła się druga partia, bo od przełamania na korzyść Chorwatki. Kolejny raz Chwalińska mogła utracić podanie w gemie piątym. Kończył się on przy grze na przewagi. W końcówce lepiej spisał się Polka, co napędziło naszą reprezentantkę. Przełamała rywalką po uderzeniu po skosie, również po smeczu. Do kolejnego przełamania po błędach rywalki doprowadziła w gemie ósmym, by finalnie wygrać w drugiej partii 6:3.

Trzeci set rozpoczął się rewelacyjnie, bo od kolejnego przełamania na korzyść Polki. Tym samym odpowiedziała Martić, która na koniec drugiego gema rozrzuciła po korcie naszą reprezentantkę. Dużo działo się w gemie trzecim. Błędy z jednej i drugiej strony, do tego mieszana gra Chorwatki, która jednak obroniła swoje podanie. Kluczowe przełamanie po udanych smeczach Chrowatka wywalczyła w gemie szóstym, po którym prowadziła 4:2. Ostatecznie triumfowała w secie 6:3.