Tenis
fot: tennissection.com

Iga Świątek dość niespodziewanie przegrała w ćwierćfinale turnieju BNP Paribas Poland Open z francuską Caroliną Garcią.

Pierwszy set to znakomita gra w wykonaniu Caroliny Garci, która już przy pierwszym serwisie Świątek przełamała liderkę rankingu WTA i to samo powtórzyła w czwartym gemie co dało jej prowadzenie 4:0. W kolejnym gemie Iga odrobiła stratę przełamując rywalkę jednak w kolejnym straciła własne podanie by w kolejnym gemie ulec przy serwisie rywalki i przegrała pierwszego seta 6:1.

W drugim secie Świątek przebudziła się i przełamała rywalkę na wynik 3:1, a w czwartym gemie wykorzystała drugiego break pointa i prowadziła 5:1. W szóstym gemie 21-letnia tenisistka wykorzystała czwartą piłkę setową i wygrała seta doprowadzając w meczu do wyrównania.

W decydującej partii w drugim gemie Francuska miała dwa break pointy jednak zostały obronione przez Świątek, która wygrała ostatecznie seta przy własnym serwisie. Światek problemy miała w ósmym gemie przy własnym serwisie i to Garcia wykorzystała pierwszą szanse na przełamanie. W kolejnym gemie Świątek zagrała znakomicie i przełamała rywalkę po tym jak Francuska zagrała w siatkę tym samym Iga zmniejszyła prowadzenie rywalki. Przy własnym serwisie najlepsza tenisistka świata miała problemy przy własnym serwisie i to Garcia przełamała rywalkę i zakończyła spotkanie.