Piłka nożna

W ramach 4. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Górnik Zabrze rywalizował u siebie z Rakowem Częstochowa. Góra okazał się niespodziewanie Górnik, który pokonał gości z Częstochowy 1:0.

Faworytem byli wicemistrzowie Polski, którzy wygrali pierwszy mecz dwumeczu 3. rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Górnik i Raków rozegrali dotąd tylko dwa spotkania, na co wpływ mają przesunięte mecze z powodu przygotowań polskich zespołów do meczów w europejskich pucharach.

Raków przed niedzielnym spotkaniem miał na koncie dwa zwycięstwa, zaś Górnik zwycięstwo i porażkę. W tym roku częstochowianie tylko raz schodzili z boiska pokonani.

Po pierwszej połowie spotkania rozgrywanego w Zabrzu prowadził jednak Górnik. Bramkę po dograniu z rzutu rożnego zdobył w 45. minucie Aleksander Paluszek. Górnik prowadzić mógł już w 36. minucie, ale sytuacji sam na sam po kontrataku nie wykorzystał Szymon Włodarczyk.

Po wznowieniu gry doskonałą sytuację zmarnował Gutkovskis, który otrzymał prostopadłe podanie przed pola karne. Następnie wpadł w szesnastkę, po czym próbował przelobować bramkarza, lecz zrobił to zbyt lekko.

Do końca meczu sporo się działo. Sporo akcji z jednej i drugiej strony, aktywna gra obu zespołów, ale bramek już nie było. Zabrzanie częściej może korzystali na takich stratach Rakowa w środku pola i mieli okazje na kontry, jak przy golu z końcówki pierwszej połowy. Ostatecznie wynik się nie zmienił i Raków został pokonany drugi raz w tym roku.