Sport

Sobota to drugi dzień zmagań kajakarzy o medale Mistrzostw Europy 2022. Złoto zdobyły Polki – Karolina Naja i Anna Puławska!

finał C1 1000 m mężczyzn

Wiktor Głazunow w tej konkurencji zajął 6. miejsce z czasem 3 minut, 56 sekund i 123 tysięcznych sekundy. Wygrał Rumun Chirila, który Polaka wyprzedził o 6,442 sekundy.

finał K2 500 m kobiet

W tej konkurencji medal zdobyły medalistki olimpijskie z Tokio, czyli Karolina Naja i Anna Puławska. Polki płynęły po torze czwartym i wygrały z czasem 1 minuty, 41 sekund i 418 tysięcznych sekundy. Czołową trójkę uzupełniły Belgijki (+0,812) i Niemki (+1,284).

finał C2 500 m kobiet

Brąz na dystansie 500 metrów zdobyły polskie kanadyjkarki. Syliwa Szczerbińska i Julia Walczak wpadły na metę z czasem 1 minuty, 59 sekund i 572 tysięcznych sekundy tracąc do najlepszych Ukrainek 1,9 sekundy.

finał K1 200 m kobiet

Polskę reprezentowała Marta Walczykiewicz, której przypadł tor czwarty. Na metę dopłynęła na 3. miejscu uzyskując 40,134 sekundy. Do najlepszej Dunki straciła 0,286 sekundy.

finał C1 200 m mężczyzn

W rywalizacji kanadyjkarzy na 200 metrów pod biało-czerwoną flagą płynął Oleksii Koliadych, który zdobył niedawno mistrzostwo świata. Startował z toru trzeciego. Zajął ostatecznie 3. miejsce z czasem 40 sekund i 166 tysięcznych sekundy. Do najlepszego Litwina stracił 0,334 sekundy.

finał K2 200 m mężczyzn

Na zakończenie dnia przyszło nam się emocjonować dwójką kajakową na 200 metrów. Polskich barw w tej konkurencji bronili Jakub Stepun i Bartosz Grabowski. Płynęli po torze piątym, a więc środkowym. Polacy wpadli na metę na 2. pozycji z czasem 31 sekund i 673 tysięcznych sekundy. Wygrali Włosi (31,662).