Raków

Raków Częstochowa pokonał na wyjeździe Śląsk Wrocław 4:1, a łupem bramkowym podzielili się Piasecki, Koczerhin, Nowak i Wdowiak. Bramkę dla miejscowych z rzutu karnego zdobył Exposito.

Dla wicemistrzów Polski było to pierwsze spotkanie po odpadnięciu z rozgrywek Ligi Konferencji. Przyjezdni od pierwszych minut zdominowali rywali i w trzeciej minucie Bartosz Nowak umieścił piłkę w siatce jednak Fran Tudor, który podawał do Nowaka znajdował się na pozycji spalonej i bramka nie została uznana. Dziesięć minut później Czestochowianie objęli prowadzenie gdy po prawej stronie piłkę wzdłuż bramki zagrał zawodnik Rakowa, a Szromnik odbił piłkę pod nogi Fabiana Piaseckiego, który wyprowadził swój zespół na prowadzenie. W kolejnych minutach goście rpzewżali i w 28.minucie po błędzie obrońców Śląska piłkę przejął Koczerhin jednak jego uderzenie zatrzymało się na poprzeczce. Śląsk w pierwszej części spotkania ograniczał się do kontrataków i w doliczonym czasie gry jeden z nich mógł przynieść korzyść w postaci bramki jednak uderzenie Exposito minęło bramkę Kovacevica.

Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części spotkania Władysław Koczerhin uderzył z okolic pola karnego i piłka wpadła przy prawym słupku bramki bronionej przez Szromnika. Po stracie bramki Śląsk przejął inicjatywę i w 54.minucie Exposito faulowany był w polu karnym przez Kovacevica, a sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał sam poszkodowany. Strata bramki podziałała mobilizująco na podopiecznych Marka Papszuna, którzy sześć minut po stracie bramki powiększyli przewagę po uderzeniu Bartosza Nowaka, który wykorzystał zagranie z prawej strony boiska i uderzeniem z pięciu metrów nie dał szans na skuteczną interwencję Szromnikowi. Na dziesięć minut przed zakończeniem spotkania piłkę w pole karne otrzymał Mateusz Wdowiak, który przelobował wychodzącego z bramki Szromnika i ustalił wynik spotkania.