GKS Tychy pokonał na własnym stadionie Zagłębie Sosnowiec 2:0 w meczu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. Dzięki zwycięstwu GKS awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Zagłębie Sosnowiec, które po ostatniej ligowej porażce ze Stalą Rzeszów stracili szanse na utrzymanie w Fortuna 1 Lidze. Spotkanie rozpoczęło się po myśli gospodarzy, którzy już w jedenastej minucie wyszli na prowadzenie po golu Bartosza Spiączki. W kolejnych minutach to zespół przyjezdnych miał więcej z gry, jednak nie potrafił udokumentować tego trafieniem. Nieskuteczność Zagłębia zemściła się w 85. minucie, gdy Nemanja Nedić uderzeniem głową pokonał Mateusza Kosa, ustalając wynik meczu.