W meczu 6. kolejki niemieckiej Bundesligi Werder Brema mierzył się u siebie z Augsburgiem. Drużyna gości wygrała skromnie 1:0, a bezapelacyjnym bohaterem drużyny został Rafał Gikiewicz, który w ostatnich chwilach spotkania obronił rzut karny!

W 63. minucie meczu, a więc już podczas drugiej połowy, padł jedyny, decydujący gol, autorstwa Bośniaka Ermedina Demirovicia. Tuż przed ostatnim gwizdkiem Werder otrzymał jedenastkę, która była niepowtarzalną szansą na remis. Do futbolówki podszedł Marvin Ducksch. Rafał Gikiewicz, bramkarz Augsburga, wyczuł intencje strzelającego, rzucając się w odpowiedni róg i finalnie obronił to uderzenie! Tym samym zapewnił swojej ekipie bezcenne zwycięstwo wyjazdowe. Jego postawa po raz kolejny jest godna pochwały, bowiem wybronił 7 strzałów Werderu Brema. Robert Gumny, tak jak Gikiewicz, rozegrał pełne spotkanie.

Tuż po bohaterskim wyczynie Giki zaczął prowokować kibiców gospodarzy. Za to zachowanie zarobił żółtą kartkę.

W tym sezonie Rafał obronił dwie jedenastki i dzisiaj zachował dopiero pierwsze czyste konto na najwyższym poziomie w Niemczech.

Augsburg po trzech ostatnich porażkach z rzędu nareszcie się przełamał. Podopieczni Enrica Maaßena po 6 meczach znajdują się na 11. miejscu i dzierżą 6 oczek na koncie.