piłka nożna

W meczu 9. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Warta Poznań zremisowała u siebie z Zagłębiem Lubin 2:2. Dla obu drużyn to drugi z rzędu ligowy remis.

Już do przerwy obie drużyny remisowały, ale 1:1. W drugiej połowie również obie ekipy strzeliły po bramce i podzieliły się punktami.

Jak padły bramki?

29. minuta – pierwsza z gola cieszyła się Warta. Po dograniu z lewej strony bramkę po strzale z bliskiej odległości zdobył Jan Grzesik.

34. minuta – po miękkiej wrzutce w pole karne piłkę do siatki na wyrównanie skierował Martin Doleżal.

68. minuta – tym razem z prowadzenia cieszyło się Zagłębie. Sytuacji sam na sam nie zaprzepaścił Rafał Adamski, który przelobował bramkarza.

71. minuta – na wyrównanie nie musieliśmy długo czekać. Piłkę w polu karnym otrzymał na prawej stornie Niilo Mäenpää. Ten zgrał w kierunku linii pola bramkowego, gdzie nabiegał Adam Zreľák. Ten był niepilnowany, choć z lewej strony już nadbiegali rywale. Zdołał jednak trafić na 2:2.

W tabeli Warta jest na 9. miejscu z dorobkiem 11 pkt. Zagłębie zajmuje 12. miejsce mając punkt mniej.