Raków Częstochowa pokonał w meczu 10.kolejki PKO Ekstraklasy Radomiaka Radom 3:0, a bramki dla gospodarzy strzelali Piasecki, Svarnas i Lopez.

Gospodarze pierwszą groźną akcję przeprowadzili w dwunastej minucie gdy Piasecki otrzymał podanie od Lopeza jednak jednak jego uderzenie wybronił Kobylak. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry Piasecki uderzeniem z przewrotki wyprowadził wicemistrzów Polski na prowadzenie.

Drugą część spotkania Raków rozpoczął od zdobycia bramki jednak nie została ona uznana po weryfikacji VAR, która pokazała pozycję spaloną Svarnasa. To co nie udało się kilka sekund wcześniej udało się Svarnasovi minutę później gdy najlepiej odnalazł się w polu karnym i wykorzystał zagranie Lopeza i umieścił piłkę w siatce. Wynik spotkania ustalił w 52.minucie Ivi Lopez po indywidualnej akcji.