Jeździectwo
Tor Wyścigów Konnych Służewiec

W niedzielne popołudnie Torze Wyścigów Konnych Służewiec odbyła się królowa polskich gonitw – Wielka Warszawska. Wygrał ogier Night Tornado. 

W tym roku odbyła się 109. edycja tej gonitwy, która cieszy się olbrzymim zainteresowaniem publiczności.

Łączna pula nagród wyniosła 300 000 złotych, o które walczyli najlepsi z najlepszych, a wśród nich przedstawiciele starszych roczników: Petit, Gryphon, Adahlen i oczywiście najbardziej utytułowany Night Tornado, a także świetnie spisujące się konie z rocznika derbowego: Lady Iwona i Jolly Jumper.

Pierwszy raz od wielu lat pojawiła się aż piątka świetnych koni z zagranicy. Calliepie i Plontier to konie, które przybyły z Francji. Wilantos i Culicrach to pięciolatki, które do Warszawy dotarły z Czech, a trenowana w Niemczech Nania to stały bywalec stołecznego Toru. Rok temu była o włos od wygrania Westminster Derby.

Za faworyta gonitwy uznawało się ogiera Night Tornado, którego poprowadził dżokej włoskiego pochodzenia – Stefano Mura, zaś wielokrotny czempion i bardzo ceniony w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, polski dżokej Szczepan Mazur dosiadał tegorocznego derbistę Jolly Jumpera.

Po starcie na czoło wysunął się koń z numerem 11, czyli 5-letni ogier Night Tornado (dż. S. Mura), który nie oddał swojego prowadzenia. Wygrał, czym powtórzył sukces sprzed roku. Przewaga wyniosła kilka metrów, a czas zapisany zwycięzcy wyniósł 2 minuty, 43 sekundy i 60 setnych sekundy.

Na 2. miejscu sklasyfikowanym został 5-letni Petit (dż. S. Vasyutov), który podobnie jak Night Tornado trenowany jest przez Krzysztofa Ziemiańskiego. Strata tego duetu do triumfatora wyniosła 0,6 sekundy. Czołową trójkę uzupełniła 3-letnia klacz Calliepie (dż. L.Boisseau).

Zmagania liczyły 2600 metrów.

Źródło: Informacja prasowa + własna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!