Piłka nożna

Za nami wtorkowe mecze 3. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 2022/2023. Gola w meczu z Ajaxem zdobył dla Napoli Piotr Zieliński, zaś dla Barcelony w starciu z Interem nie trafił Robert Lewandowski.

Te dwa mecze były kluczowe dla polskich kibiców. Zieliński gola w meczu z Ajaxem strzelił w 45. minucie po solowej akcji i uderzeniu z szesnastki. Barcelona z Interem przegrała 0:1, a bramkę na wagę zwycięstwa zdobył pod koniec pierwszej połowy uderzający zza szesnastki Calhanoglu.

W tabeli grupy C prowadzi niepokonany dotąd Bayern, który dziś wygrał z Viktorią Pilzno 5:0. To trudna sytuacja dla Barcelony, która przed rewanżem z Interem zajmuje 3. miejsce w grupie. Porażka oznaczałaby, że trzeba by liczyć na potknięcia Bayernu i domowy triumf nad Bayernem, aby pozostać w Lidze Mistrzów. 3. miejsce powoduje spadek do Ligi Europy.

Zdecydowanie lepsze nastroje w Neapolu. Napoli przewodzi bowiem tabeli grupy A z kompletem punktów.

Wyniki spotkań:

Grupa A

Liverpool F.C. – Rangers F.C 2:0
Bramki: 7′ Alexander-Arnold, 53′ Salah (K)

AFC Ajax – SSC Napoli 1:6
Bramki: 9′ Kudus – 18′ Raspadori, 34′ Di Lorenzo, 45′ Zieliński, 47′ Raspadori, 63′ Kvaratšelija, 81′ Simeone

Eintracht Frankfurt – Tottenham Hotspur 0:0

Jutro rywalizować będą drużyny z grup E, F, G i H. Nas najbardziej interesować będzie mecz Juventusu z Maccabi Hajfa.