Fot:sport.de

W spotkaniu 9. kolejki Bundesligi Augsburg zremisował u siebie z Wolfsburgiem 1:1, a jedyną bramkę dla gospodarzy strzelił Robert Gumny.

Do przerwy to goście prowadzili jedną bramką, którą w 27. minucie strzelił Yannick Gerhardt. Na początku drugiej części gry Augsburg wyrównał po bramce naszego rodaka. W polu karnym Wolfsburga nastąpiło niemałe zamieszanie, a piłka w pewnym momencie wpadła pod nogi Gumnego, który dobrym strzałem pod poprzeczkę zapewnił punkt swojej drużynie. Jego bilans w tym sezonie ligowym to 7 występów, 1 gol i 1 asysta, którą zanotował w zeszłej kolejce. Oto trafienie polskiego prawego obrońcy:

Rafał Gikiewicz, bramkarz gości, dziś nie zagrał z powodu kontuzji, którą odniósł w poprzednim meczu. Tym samym zakończył swą wspaniałą passę – 77 spotkań z rzędu w wyjściowej jedenastce na najwyższym poziomie w Niemczech. Z kolei Jakub Kamiński, skrzydłowy „Wilków”, przebywał na murawie do 69. minuty, kiedy wówczas został zastąpiony przez Guilavoguia.

FC Augsburg po dziewięciu meczach plasuje się na 9. miejscu w tabeli, zachowując dotychczas 13 oczek. Natomiast zespół Kamińskiego znajduje się na 13. pozycji i dzierży 9 punktów.

Bundesliga – 9. kolejka
Augsburg – Wolfsburg 1:1
27′ Gerhardt, 55′ Gumny