Fot: Salernitana

Salernitana pokonała dzisiaj Hellas Verona 2:2 w ramach spotkania 9. kolejki Serie A. Krzysztof Piątek otworzył wynik spotkania i tym samym wyrównał wynik Zbigniewa Bońka.

W 18. minucie rywalizacji polski napastnik otrzymał podanie od Federico Bonazzoliego, po czym wpadł w pole karne i pokonał bramkarza.

Do przerwy Salernitana prowadziła po bramce Polaka, zaś na początku drugiej odsłony Hellas doprowadził do remisu, a autorem gola został Fabio Depaoli.

Reprezentant Polski grał do 59. minuty, kiedy wówczas zastąpił go Boulaye Dia.

Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra gospodarzom udało się strzelić zwycięską bramkę. Bohaterem drużyny Krzysztofa Piątka został wspomniany przed chwilą Dia.

Dla Piątka jest to 2. trafienie w tym sezonie. Wcześniej wykorzystał rzut karny, mierząc się z Juventusem. Równocześnie Piątek zdobył swojego 31. gola na boiskach najwyższej klasy rozgrywkowej we Włoszech i ilością zrównał się ze Zbigniewem Bońkiem. Oto ranking najskuteczniejszych polskich zawodników w Serie A: