Hellas Verona przegrał u siebie z AS Romą 1:3, a polski obrońca, Paweł Dawidowicz, wyprowadził gospodarzy na prowadzenie po to, by za chwilę wylecieć z boiska.

Wszystko zaczęło się w 27. minucie, kiedy wówczas po rozegraniu rzutu rożnego Faraoni oddał strzał zza pola karnego, a lecącą piłkę odbił Polak i tym samym otworzył wynik spotkania.

Kilka minut później 27-letni reprezentant Polski otrzymał czerwoną kartkę za brutalny faul na Nicoli Zaniolo.

Był to kluczowy moment meczu, bowiem od tamtej chwili Hellas nie radził sobie, grając w osłabieniu, i nie utrzymał korzystnego rezultatu. Ostatecznie poległ 1:3, a bramkę wyrównującą jeszcze podczas pierwszej odsłony zdobył sam poszkodowany Zaniolo. Nico Zalewski, skrzydłowy Romy i polskiej kadry, rozegrał 58 minut.

Bilans Pawła z tego sezonu to 6 rozegranych meczów (5 w Serie A i 1 w Pucharze Włoch) oraz dzisiejszy gol. Jego drużyna plasuje się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli, a więc na 19. Dotychczas zgromadzili tylko 5 oczek. Natomiast AS Roma awansowała na 4. lokatę i dzierży 25 punktów.