Fot: Facebook KPR Gwardia Opole

W jedynym piątkowym spotkaniu 10.kolejki PGNiG Superligi mężczyzn Gwardia Opole pokonała Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 26:22.

Podopieczni Rafała Kuptela do spotkania z Piotrkowianinem przystępowali po trzech porażkach i chcieli przerwać złą passe. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch bramek rzuconych przez gości jednak Gwardziści odpowiedzieli trafieniami i wyszli na prowadzenie 4:2. W pierwszych trzydziestu minutach gra była wyrównana i gospodarze schodzili na przerwę prowadząc 12:11.

W drugiej części spotkania żaden z zespołów nie potrafił zyskać dwubramkowej przewagi w początkowej fazie gry jednak przełamanie nastąpiło w ostatnich kilkudziesięciu sekundach gdy ze stanu 23:22 zespół z Opola rzucił trzy bramki z rzędu i wygrał 26:22 przerywając passe trzech porażek z rzędu.