Henan Songshan Longmen w meczu 24. kolejki chińskiej ekstraklasy grał na wyjeździe z Meizhoku Hakka. Trzecią bramkę w tym sezonie ligowym zdobył były reprezentant Polski, Adrian Mierzejewski.

Do przerwy nie oglądaliśmy bramek, których podczas drugiej odsłony było wiele. Już na jej samym początku Fernando Karanga otworzył wynik spotkania, dając prowadzenie Henanowi.

Po nieco ponad kwadransie goście podwyższyli za sprawą trafienie polskiego piłkarza. Brazylijczyk Karanga przerzucił futbolówkę w pole karne, a ta trafiła pod nogi Mierzejewskiego, który potężnym uderzeniem pokonał bramkarza rywali.

Wydawało się, że Henan nie pozwoli sobie urwać punktów, ale na ich nieszczęście piłkarskie powiedzonko „2:0 to najniebezpieczniejszy wynik” się sprawdziło. 4 minuty po golu Adiego Yin Hogbo zdobył bramkę kontaktową, następnie Xueming Liang doprowadził do remisu, a na koniec w doliczonym czasie gry trafienie Yue Tze-Nama zadecydowało o zwycięstwie Meizhoku Hakka.

Drużyna Adriana Mierzejewskiego plasuje się obecnie na 6. miejscu, mając uzbieranych 40 oczek. Bilans Polaka z trwającego sezonu to 18 rozegranych rywalizacji, 3 strzelone gole oraz 7 zaliczonych asyst.

Chinese Super League – 24. kolejka
Meizhoku Hakka – Henan Songshan Longmen 3:2
47′ Karanga, 65′ Mierzejewski, 69′ Hongbo, 83′ Xueming, 90+2′ Tze Nam