Piątkowy mecz 9. serii PlusLigi padł zdecydowanie łupem Trefla Gdańsk, który w trzech niezbyt długich partiach pokonał Luk Lublin. Zwycięstwo gospodarzy oklaskiwało ponad 6,5 tysiąca kibiców.

Spotkanie w Gdańsku zapowiadało się ciekawie, gdyż rywalem była ekipa Luk z Lublina, która po słabym początku ostatnie dwa spotkania zapisała na swoją korzyść. Lublinianie udali się więc na Pomorze z wolą kontynuowania passy. Natrafili jednak na znakomicie dysponowany zespół gospodarzy, który w ramach 7 Meczu Kaszubskiego wspierało aż ponad 6,5 tysiąca kibiców !

W pierwszej partii zanotowany tylko jeden remis i to zaraz na jej początku (3:3). Później ataki Bołądzia i Kampy były dla przyjezdnych nie do podniesienia, a na linii zagrywki szalał Sawicki. Dodatkowo gracze z Lublina nie najlepiej mieli ustawione celowniki, stąd przewaga rosła bardzo szybko, podobnie jak upływał ten set, zakończony zagraniem Bołądzia przedarciem się przez blok (25:17).

Drugi set był o wiele ciekawszy, przynajmniej do środkowej jego fazy. Niwelowanie kilkupunktowej przewagi Trefla poszło dość sprawnie, a kontra Włodarczyka dała lublinianom nawet wyjście na prowadzenie (13:14). Jednak as serwisowy Bołądzia oraz popis trzech skutecznych akcji Urbanowicza powoli wybijały z głowy walkę przyjezdnym również i w tej partii (18:14). W końcowej części drugiej odsłony również nie było wątpliwości kto jest lepszy. Najpierw Czerwiński, a potem z lewego ataku Sawicki doprowadzili do rozstrzygnięcia seta (25:19).

W kolejnej, ale już ostatniej partii tylko pierwszą jej fazę Luk mógł zaliczyć do udanych (8:8). Potem począwszy od zablokowania Romacia (9:8) przyjezdnym było coraz trudniej utrzymać kontakt. Aż w końcu ta ich gra się rozkleiła i gospodarze robili na parkiecie co chcieli. Dwa trafienia z rzędu po zagrywce Sawickiego zbudowały miejscowym już 5-punktową przewagę (17:12), a kolejny okres gry już niczym nie zaskoczył. Siatkarze z Lublina również w tej odsłonie nie osiągnęli trzypunktowej różnicy. Spotkanie zakończył atak Niemca ze środka (25:18).

Trefl Gdańsk – LUK Lublin 3:0 (25:17, 25:19, 25:18)

MVP: Mikołaj Sawicki

Trefl Gdańsk: Gałązka, Wlazły, Martinez, Niemiec, Czerwiński, Bogucki, Nasevich, Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Sawicki, Orczyk, Droszyński, Zaleszczyk, Perry, Pruszkowski

LUK Lublin: Nowakowski, Torelli, Faryna, Komenda, Szerszeń, Romać, Jóźwik, Jendryk, Stajer, Włodarczyk, Gregorowicz, Watten