Dwa pojedynki 4. serii TAURON Ligi odbyły się już dziś w Opolu i Szczecinie. Na Opolszczyźnie podział punktów, choć to Grot Budowlani zeszli z parkietu jako zwyciężczynie. Z kolei Grupa Azoty Chemik Police podejmował Roleski Grupę Azoty Tarnów i nie pozwolił beniaminkowi w żadnej z partii na dociągnięcie do dwudziestu punktów.

Zespół opolskiej UNI rozpoczął mecz z Grot Budowlani bardzo skoncentrowany i chociaż wahadło prowadzenie chyliło się raz w jedną raz w drugą stronę, w środku pierwszej partii niemal wszystko skłaniało się ku wygranej miejscowych. Precyzyjny atak Kingi Stronias dał czteropunktową ich przewagę (18:14). Potem jednak mnożyły się błędy Wilczyc, natomiast łodziankom sprzyjało szczęście i umiejętności. Przyjezdne odwróciły seta, a skuteczny blok w ich wykonaniu dał zapisanie partii na ich korzyść.

Kolejny set toczony był już całkiem pod dyktando przyjezdnych, które od początku do końca przewyższały UNI w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Partię zakończyła atakiem zza linii 3. metra Monika Fedusio.

Także trzeci set z wysokiego „c” zaczęły zawodniczki z Łodzi i po mocnym początku mogły zmierzać do zwycięstwa w trzech setach (9:14). Przyjezdne z niewiadomych powodów stanęły, a rozpędu nabrały opolanki. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się blok miejscowych, który skutecznie powstrzymywał łodzianki. Marta Orzyłowka dała w tym secie pierwsze prowadzenie UNI, a końcówka już całkowicie należała do gospodyń (25:20). Początek czwartej partii był wyrównany, lecz w środkowej fazie Wilczyce wręcz połknęły łodzianki, wychodząc ośmiopunktowe prowadzenie (18:10). Z kolei następny okres gry zakończył się sromotną porażką miejscowych (8:11) i set się zaczął od nowa. Zawodniczki z Opola przerwały jednak niemoc i wygrały partię (25:23), doprowadzając do tie-breaka. W nim Pellegrino i Sieradzka zapewniły oczekiwany początek decydującego boju o zwycięstwo (6:3), lecz później szala zwycięstwa odchyliła się na stronę Grota Budowlanych. Koncert gry Fedusio poprowadził do zwycięstwa ekipę z Łodzi (12:15), które wygrała całe spotkanie 3-2.

UNI Opole – Grot Budowlani Łódź 2-3 (22-25, 16-25, 25-20, 25-23, 12-15)

MVP: Justyna Łysiak

UNI Opole: Orzyłowska, Stronias, Coinceicao, Pellegrino, Janicka, Kecher, Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Kraiduba, Adamek
Grot Budowlani Łódź: Polak, Kędziora, Lisiak, Kukulska, Łazowska, Kąkol, Durul, Kazała, Fedusio, Sobolska, Gawlak, Łysiak, Skomorowska

Grupa Azoty Chemik Police – GRUPA ROLESKI AZOTY Tarnów 3-0 (25-18, 25-16, 25-19)

MVP: Martyna Czyrniańska

Policzanki były zdecydowanym faworytem pojedynku, wszak był to pojedynek mistrza kraju z nowicjuszem TAURON Ligi. Przyjezdne podjęły walkę jedynie w pierwszym secie, w którym dość długo prowadziły. Chemik odrobił straty po serii dobrych zagrywek Fabioli i skutecznych kontrach Martyny Czyrniańskiej.

Pozostałe dwa sety były pod kontrolą Chemika, który budował spokojną przewagę i w końcówkach partii nie było cienia wątpliwości, jaki będzie ich finał.

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocevic-Canzian, Almeida de Souza, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Czyrniańska, Sikorska, Pol, Stenzel, Jagła
GRUPA ROLESKI AZOTY Tarnów: Marcyniuk, Łyczakowska, Gerasymova, Szczepańska, Świstek, Szumera, Ponikowska, Ociepa, Becheva, Lukić, Kowalska, Rybak, Żurawska, Pawłowska