Fot: Jakub Orzechowski

To już kolejny mecz pod wodzą Michała Probierza, w którym reprezentacja Polski U21 przegrywa. Tym razem w meczu towarzyskim, na wyjeździe z Chorwatami Biało-Czerwoni ulegli im 1:3.

Nie tak z pewnością objęcie młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej wymarzył sobie Michał Probierz. Najpierw we wrześniu dwa nieudane mecze towarzyskie (0:1 z Grecją i 1:1 z Łotwą), a teraz na dokładkę przegrana z Chorwacją.

Starcie nie zaczęło się dla nas najgorzej. To Polacy dominowali na boisku utrzymując się długo przy piłce i raz po raz zagrażając bramce rywala. Już w 20. minucie udało się to przełożyć na gola. Dwóch Filipów świetnie ze sobą pograło i piłka znalazła się w siatce. Marchwiński podał do Szymczaka, a ten świetnie uderzył pokonując bramkarza Chorwatów.

Na tym jednak skończyła się dobra gra polskiej reprezentacji. Po 13 minutach przeciwnicy wyrównali stan meczu po strzale Stipe Biuka. Polacy zostali głęboko zepchnięci do defensywy, a gospodarze robili wszystko aby strzelić drugą bramkę. Tak też się stało. Ten sam piłkarz, który strzelił nam pierwszego gola jeszcze przed końcem drugiej połowy wyprowadził Chorwację na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej szansy dla Polaków na wyrównanie. Strzał z dystansu Jana Biegańskiego został jednak skutecznie obroniony przez Sentića. W kolejnych minutach to już Chorwaci spokojnie kontrolowali przebieg spotkania nie dopuszczając do groźnych sytuacji pod swoją bramką. Zaskoczyć mógł ich jeszcze Mateusz Łęgowski mocnym strzałem, ale i z tym poradził sobie Sentić. Gospodarze do końca nie odpuszczali i byli jeszcze w stanie wykorzystać kontrę, którą skutecznie wykończył Marin Ljubicić.

Najbliższa okazja na przełamanie już 21. listopada, kiedy to reprezentacja Polski podejmie w meczu towarzyskim Turcję.

Mecz towarzyski
Chorwacja – Polska 3:1 (2:1)
Biuk 33′, 45′, Ljubić 89′ – Szymczak 20′

Polska: Bieszczad, Wójtowicz, Mosór, Peda, Szmyt, Biegański, Łęgowski, Myszor, Marchwiński, Musiałowski, Szymczak

Chorwacja: Sentić, Jurcec, Perković, Jelenić, Smolcić, Hodza, Palaversa, Baturina, Pasalić, Biuk, Beljo.