Mający swoje problemy zespół Polskich Przetworów KS Basket 25 walczył do końca z Zagłębiem Sosnowiec o wygraną. Bydgoszczanki z jedną wygraną w ośmiu meczach zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Trzy zawodniczki Zagłębia zaliczyły podwójne zdobycze. Aleksandra Wojtala zaliczyła 13 pkt, 11 asyst oraz 7 zbiórek. Pod koszami skutecznie radziły sobie Betabe Zempere i Quinn Urbaniak-Dornstauder. Pierwsza zakończyła spotkanie mając na koncie 21 pkt i 16 zbiórek, a druga 23 punkty i aż 24 zbiórki oraz 2 bloki. Ważną postacią była również Miroslava Mistinova.

Początek spotkania to minimalna spotkania gospodyń. Bydgoszczanki dzięki trafieniom Michałek, Marignean oraz Zasady prowadziły po pierwszej odsłonie. W drugiej kwarcie ekipa Basketu 25 była dalej skuteczna. Kolejne trafienia powiększały przewagę. Ważne trafienia zaliczała ponownie Karina Michałek. Gdy swoje trafienie dodała Martyna Pyka bydgoszczanki prowadziły nawet 43:29.Po zmianie stron sosnowiczanki powoli odrabiały straty. Ekipa Zagłębia rozpoczęła tą kwartę serią 10:0 w ciągu czterech minut. Po kolejnej serii punktowej sosnowiczanek (tym razem 8:0) przewaga gości wzrastała sześciu oczek. Jednak gospodynie zdążyły jeszcze odrabiać straty. Czwarta odslona to prowadzenie 58:64  przyjezdnych, ale to właśnie ekipa z miasta nad Brdą zaliczała serię 7:0. Spotkanie wyrównało się Jednak ostatnie trzy minuty należały do sosnowiczanek Ekipa Zagłębia wygrała ten okres 9:3 i całe spotkanie czterema punktami.

POLSKIE PRZETWORY KS BASKET 25 BYDGOSZCZ – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC 75:79  (23:19, 22:17, 13:24, 17:19)