Maliszewska

Dziś w Pucharze Świata w short tracku nie było tak dobrze jak wczoraj. Najlepszą wiadomością jest piąte miejsce polskiej sztafety kobiecej, a także utrzymanie prowadzenia Natalii Maliszewskiej w klasyfikacji generalnej.

W Ałmatach kolejny raz łyżwiarze rywalizowali na dystansie 500 metrów. Z rywalizacją szybko pożegnała się Gabriela Topolska (ćwierćfinał). W półfinale wystąpiły za to Natalia Maliszewska i Nikola Mazur, które w ćwierćfinale zajmowały trzecie miejsce, ale awansowały dzięki dobrym czasom. W półfinale zdyskwalifikowana została Maliszewska z powodu spowodowania upadku rywalki. Czwarte miejsce zajęła Mazur, co dało jej prawo występu w finale B, który wygrała z czasem 44,383 s. Na etapie ćwierćfinału u panów zawody zakończyli Michał Niewiński, Łukasz Kuczyński oraz Diane Sellier.

17. Diane Sellier

Na dystansie 1000 metrów wyróżniła się Kamila Stormowska kończąc na 10. miejscu. Polka bez problemu przeszła ćwierćfinał zajmując drugie miejsce w biegu, w półfinale została ukarana za nieprzepisowe zachowanie. Hanna Sokołowska została sklasyfikowana na 26. lokacie. U panów 24. był Mateusz Mikołajuk, 27. Paweł Adamski, a 29. Neithan Thomas.

29. Neithan Thomas

Rywalizację w Ałmatach wieńczyły sztafety. Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński, Diane Sellier i Neithan Thomas w finale B wygrali z Belgami i zajęli końcowo szóste miejsce. Panie natomiast walczyły w finale A. Natalia Maliszewska, Nikola Mazur, Gabriela Topolski i Kamila Stormowska ukończyły zawody na piątej lokacie.