Foto: Tadeusz Mieczyński/skijumping.pl

Łukasz Kruczek nie jest już koordynatorem skoków w Polskim Związku Narciarskim. Były szkoleniowiec Polaków złożył rezygnację z tego stanowiska, a jego obowiązki chwilowo przejmie sam prezes – Adam Małysz. 

Z powodu braków chętnych na zastąpienie Łukasza Kruczka koordynatorem skoków musiał zostać Adam Małysz. Nie wiadomo jak długo będzie musiał sprawować tę funkcję dzieląc ją z prezesurą w Polskim Związku Narciarskim.

Do tej pory koordynatorem był Łukasz Kruczek, który poinformował Polski Związek Narciarski o zmęczeniu tą rolą składając jednocześnie wypowiedzenie. Zatem wieloletnia przygoda Kruczka z polską kadrą dobiega końca. Przypominamy, że pracował on z nią od 2003 roku. Najpierw jako asystent Heinza Kuttina w młodzieżówce, a od 2008 roku jako główny trener polskiej męskiej kadry. To pod jego skrzydłami Kamil Stoch dwukrotnie sięgnął po złoto igrzysk olimpijskich. Od 2016 roku szkolił Włochów, a trzy lata później powrócił do Polski. Był odpowiedzialny za kobiecą kadrę, a jego przygodę wieńczyła funkcja koordynatora skoków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!