Foto: pzls.pl

Reprezentacja Polski w łyżwiarstwie szybkim ma nowych trenerów. Zostali nimi Roland Cieślak i Holender Henk Hospes. To oni będą teraz odpowiadać za rozwój polskich biegów średnich i długich. 

O ile sprinterzy odzyskali blask i w minionym sezonie zgarnęli sporo medali z różnych imprez o tyle biegi średnie i długie ostatnio nie wyglądają najlepiej. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego nie czeka, i wprowadza zmiany w myśli szkoleniowej. Paweł Abratkiewicz – dotychczasowy trener naszych dystansowców zakończył współpracę z polską kadrą. Teraz jej stery przejęli Roland Cieślak i Henk Hospes. Duet ten ma przede wszystkim celować w igrzyska olimpijskie we Włoszech.

Cieślak w przeszłości trenował juniorów natomiast Hospes ma już sporo zebranego doświadczenia w szkoleniu seniorów. To połączenie ma dać dobrą mieszankę według dyrektora sportowego PZŁS – Konrada Niedźwiedzkiego. Nowi trenerzy zapowiadają, że będą chcieli wprowadzić do kadry więcej młodszych panczenistów. Ich praca rozpocznie się wraz z 1 maja.

Biało-czerwoni na swoje pierwsze zgrupowanie przygotowujące do sezonu zimowego ruszą do Spały (4-12 maja).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!