Beniaminek Energa Basket Ligi Kobiet nareszcie z pierwszą wygraną. Cztery zawodniczki pruszkowskiego zespołu zaliczyły podwójną zdobycz punktową, a najskuteczniejsza była Julia Berezowska. Na wyniku zaciążyła trzecia kwarta wygrana przez MKS aż osiemnastoma oczkami.

Koszykarki MKS Pruszków aż do trzynastej kolejki czekały na swoją premierową wygraną na parkietach EBLK.

W pierwszej kwarcie gra układał się bardziej po myśli ekipy z Sosnowca. Zawodniczki Zagłębia już na jej półmetku prowadziły dziewięcioma punktami. W końcówce za sprawą trafień Masłowskiej, Parysek-Bochniak oraz Poli Dmochewicz pruszkowianki zmniejszały straty do czterech oczek. W drugiej kwarcie pruszkowianki postawiły sporo na jedną szalę. Na ich szczęście trafienia Dmochewicz, Parysek-Bochniak, a także Weroniki Papiernik, że to MKS prowadził przez moment siedmioma oczkami. Sosnowiczanki potrafiły jednak wyrównać i szybko wrócić do meczu. W samej końcówce trafienie Quinn Urbaniak-Dornstauder spawiło, że to przyjezdne po połowie prowdziły dwoma oczkami.

Po zmianie stron trzecia kwarta należała zdecydowanie do gospodyń. Podopieczne trenera Przelazłego za sprawą Marzeny Marciniak i Julii Berezowskiej budowały przewagę. Gdy sosnowiczanki próbowały gonić rywalki ważnym trafieniem zza łuku popisała się Marciniak. Kolejne trafienia zza łuku (3 w tym jedno z akcją 3+1) Berezowskiej sprawiały, że pruszkowianki uciekały ekipie Zagłębia. Drugą część kwarty gospodynie wygrały 17:7 co dawało im najwyższe w meczu szesnasto punktowe prowadzenie po trzydziestu minutach gry. Ostatnia część spotkania to pogoń sosnowiczanek. Ekipie trenera Aragonesa udało się odrobić bardzo dużą część strat. Na trzy i pół minuty do końca spotkania przewaga gospodyń zmalała do tylko sześciu (71:65) punktów. To podziałało skutecznie na gospodynie. Punkty z osobistych dokładała Weronika Papiernik (10/12 w meczu) a ważne trafienia zaliczały nie kto inny jak Julia Berezowska i Marzena Marciniak. Dzięki temu MKS dowiózł do końca premierowe zwycięstwo w EBLK.

Trzynastka nie taka była pechowa dla pruszkowianek.

Dla sosnowiczanek 20 pkt i 9 zbiórek zdobyła Betabe Zampere. Julia Berezowska zdobyła dla gospodyń aż 24 oczka dokładając do tego 5 asyst i 4 przechwyty. Swoje dorzucały Magdalena Parysek-Bochniak (18 pkt i 8 zbiórek) oraz jak zawsze waleczna Julia Marciniak (14 pkt, 8 zbiórek i po dwa przechwyty i bloki). 12 punktów i 12 asyst w MKS zaliczyła Weronika Papiernik.

MKS PRUSZKÓW – ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC  82:69  (17:21, 18:16, 31:13, 16:19)