Fot: tauronliga.pl

Grupa Azoty Chemik Police pokonał bez straty seta MOYA Radomka Lotnisko Radom w meczu ćwierćfinałowym TAURON Pucharu Polski i awansował do półfinału.

Zespół z Polic bez problemu pokonał rywala, który w żadnym z setów nie potrafił objąć większego prowadzenia.

W pierwszym secie od początku to gospodarze prowadzili i wygrali pewnie 25:16. W drugiej partii przyjezdni prowadzili do stanu 4:3 by za chwile przegrywać 5:4. Chemik powiększył przewagę po sześciu punktach zdobytych z rzędu gdy wyszedł na prowadzenie 16:8. W końcówce zespół z Radomia próbował odwrócić losy spotkania jednak nie zdołał dogonić wyniki i przegrał 25:21.

Trzecia partia rozpoczął się od prowadzenia 3:0 zespołu Chemika, który stopniowo powiększał przewagę i prowadził już 14:5. W końcówce spotkania zawodnicy MOYA zbliżyli się na cztery punkty (18:14) jednak ostatecznie gospodarze wygrali 25:18 w trzecim secie i w całym spotkaniu 3:0.

TAURON Puchar Polski – ćwierćfinał
Grupa Azoty Chemik Police – MOYA Radomka Lotnisko Radom 3:0 (25:16, 25:21, 25:18)

Grupa Azoty Chemik Police: Oveckova, Łukasik, Czyrniańska, Korneluk, Połeć, Sikorska, Stenzel (libero) oraz Fabiola, Mędrzyk, Cipriano, Wasilewska, Jagła (libero)

MOYA Radomka Lotnisko Radom: Bugg, Biała, Murek Łukasik, Świrad, Jasek, Strasz (libero) oraz Zaborowska, Adamek (libero)