JAKUB MUSIAŁ / fot. Anna Kmiotek polski-sport.com

15 kolejka Energa Basket Ligi radosna dla Grupy Sierleccy Czarnych Słupsk, którzy pokonali w Sopocie Trefl. Największy wpływ na derbowy sukces słupszczan miała zaliczka wypracowana w trzeciej kwarcie, na którą drużyna z Tróimiasta nie była w stanie odpowiedzieć.

Obie ekipy na początku meczu pokazywały niezłą skuteczność – po kolejnych trójkach Davida DiLeo i Camerona Wellsa był remis po 11. Później słupszczanie uciekali nawet na sześć punktów dzięki trafieniom Jakuba Schenka i Jakuba Musiała. Garrett Nevels i Rolands Freimanis w końcówce pierwszej kwarty zmniejszyli straty do stanu 20:21. Zaraz na początku kolejnej części meczu rzuty Błażeja Kulikowskiego i Andrzeja Pluty dały Treflowi pięć punktów przewagi. Ekipa trenera Mantasa Cesnauskisa szybko na to odpowiadała, a spotkanie cały czas było bardzo wyrównane – co chwilę na tablicy wyników był remis! Ostatecznie dzięki akcjom Jeana Salumu i Garretta Nevelsa po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 43:40.

Trzecią kwartę od małej serii 5:0 rozpoczęli sopocianie. Grupa Sierleccy Czarni szybko zmieniali sytuację na swoją korzyść, w czym pomagali głównie Michał Chyliński oraz Brae Ivey. Skończyło się to na serii 20:2 (!) i po akcjach Mikołaja Witlińskiego i De’quona Lake’a mieli nawet 10 punktów przewagi. Ostatecznie po 30 minutach było 56:65. W ostatniej części meczu drużyna trenera Żana Tabaka chciała gonić wynik. Dzięki zagraniom Ivicy Radicia na około trzy minuty przed końcem różnica wynosiła zaledwie pięć punktów. Schenk, Witliński i Ivey świetnie jednak na to odpowiadali, a przyjezdni ciągle byli na prowadzeniu. W końcówce Trefl był nieskuteczny, a Grupa Sierleccy Czarni niespodziewanie wygrali 77:71.

Trefl Sopot – Grupa Sierleccy Czarni Słupsk 71:77 (20:21, 23:19, 13:25, 15:12)

Trefl Sopot: Wells 22 (5×3), Nevels 13 (1×3), Radić 12 (8 zb.), Salumu 10 (1×3, 7 zb.), Zyskowski 0 oraz Kolenda 6, Freimanis 3 (1×3), Kulikowski 3 (1×3), Pluta 2

Czarni Słupsk: Ivey 21 (3×3, 9 zb.), Schenk 12 (2×3), Witliński 10, Dileo 9 (3×3), Chyliński 6 (1×3) oraz Musiał 9 (1×3), Coleman 6 (1×3), Lake 3, Leończyk 1