W hicie 19. kolejki PlusLigi Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał we własnej hali Jastrzębski Węgiel po pięciosetowym boju. Zwycięstwo pozwoliło zbliżyć się do Asseco Resovii na jeden punkt, a dla przyjezdnych była to trzecia porażka z rzędu.

Początek seta należał do zespołu Aluronu, który rozpoczął spotkanie od prowadzenia 4:1 i udało mu się powiększyć do pięciu punktów (11:6). W kolejnych akcjach przebudzili się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla, którzy po serii trzech punktów z rzędu zbliżyli się do rywali na dwa oczka (11:9), a za chwilę doprowadzili do remisu 13:13. Pierwsze prowadzenie zawodnicy prowadzeni przez Marcelo Mendeza objęli przy stanie 19:20, a po chwili prowadzili już 22:20 i utrzymali prowadzenie do końca seta wygrywając 25:22.

Drugi set rozpoczął się od gry punkt za punkt jednak to Jastrzębianie w pewnym momencie zagrali dwukrotnie dobrze w obronie i wyszli na prowadzenie 9:6. Prowadzenie udało im się utrzymać do stanu 15:15, a w kolejnych akcjach dobrze spisywali się zawodnicy Zawiercia, którzy objęli prowadzenie 20:17. W końcówce gospodarze grali pewnie w ataku jak i w przyjęciu i wygrali drugiego seta 25:21.

Na początku trzeciego seta to zawodnicy Jastrzębskiego Węgla osiągnęli dwupunktowe prowadzenie, które bardzo szybko zmniejszyli zawodnicy wicelidera PlusLigi. Ważne punkty po udanych atakach dały Jastrzębianom prowadzenie 12:9, które utrzymali do końca seta, którego wygrali 25:22.

W czwartej partii Jastrzębianie wyszli na dwa punkty przewagi jednak Aluron szybko doprowadził do wyrównania. W kolejnych akcjach dobrze grali zawodnicy z Zawiercia i objęli prowadzenie 11:9. W kolejnych akcjach zawodnicy zdobywali punkty przy własnym serwisie jednak w końcówce spotkania goście doprowadzili do wyrównania 20:20. Przy stanie 23:23 na prowadzenie wyszli goście i mieli piłkę meczową, której nie wykorzystali i po chwili przegrywali 24:25.  Z przerwy zdecydował się skorzystać Marcelo Mendez, a w pierwszej akcji po przerwie pewnie zaatakował Jan Hadrava.  W końcówce spotkania w aut zaatakował zawodnik Jastrzębia i wygrana w czwartym secie Zawiercia stała się faktem.

Piąty set rozpoczął się od udanego bloku w wykonaniu zawodników Zawiercia, którzy jednak chwile później popełnili dwa błędy. Dobrze w ataku grał Boyer, który wyprowadził Jastrzębian na prowadzenie 5:4, jednak Aluron za chwilę odwrócił sytuację i wyszedł na prowadzenie 7:5. Gospodarze prowadzenie powiększyli do trzech punktów (11:8) po udanym bloku na Janie Hadravie, który wchodząc z ławki był do tego momentu bezbłędny  w ataku. W końcówce spotkania pojedynczym blokiem atak rywala zablokował Dawid Konarski , a za chwilę w błąd przyjęciu popełnił libero gości, a za chwilę Patryk Łaba zaatakował po bloku i skończył seta jak i cały mecz.

PlusLiga – 19.kolejka
Aluron CMC Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel 3:2 (22:25, 25:21, 22:25,27:25, 15:11)

Aluron CMC Warta Zawiercie: Tavares, Konarski, Kwolek, Kovacević, Zniszczoł, Szalacha, Danani (libero) oraz Łaba, Waliński, Dulski, Kozłowski

Jastrzębski Węgiel: Toniutti, Boyer, Clevenot, Fornal, Gladyr, M’Baye, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura