W hicie piętnastej kolejki Energa Basket Ligi Kobiet gorzowska maszyna nie pozostawiła złudzeń brązowym medalistkom poprzedniego sezonu kto jest lepszy. Najlepszą wśród zwycięskiej ekipy była australijska podkoszowa Alanna Smith.

W meczu na który w Gorzowie mogli sobie kibice ostrzyć zęby wyrównany był tylko początek. W pierwszych akcjach w Arce skuteczna była podkoszowa z USA Kristina Higgins. Po jej trafieniach na półmetku premierowej kwarty gdynianki prowadziły 7:11. Od tego momentu gorzowianki przejmowały wydarzenia na boisku.W nie co ponad trzy minuty gospodynie zaliczyły serię 13:2. Dawało im to prowadzenie, którego jak się okazało nie oddały do końca … spotkania. Już w pierwszej kwarcie ich przewaga nad Arką przekroczyła różnicę dziesięciu oczek. Po wznowieniu gry w drugiej kwarcie gospodynie zaliczyły na początku tej odsłony serię 12:0 i przewaga nad rywalkami wynosiła już dwadzieścia jeden oczek. Owszem gdynianki zmniejszały straty, ale tylko do czternastu (36:22) punktów.

Po zmianie stron spotkanie dalej rozgrywane było pod dyktando Polskiej Strefy Inwestycji. Małą zagadką było kiedy gorzowianki osiągną trzydzieści oczek przewagi. Udało im się to właśnie w trzeciej kwarcie. Po skutecznej akcji 2+1 Karoliny Matkowskiej w dwudziestej ósmej minucie spotkania było 63:31. Gdy po trzydziestu minutach gry na tablicy widniał wynik 65:37 znany była ekipa, która zainkasuje dwa punkty za spotkanie. W czwartej kwarcie gorzowianki spokojnie dowiozły wygraną do końca spotkania.

Wspomniana Alanna Smith zakończyła spotkanie z 17 punktami, 14 zbiórkami, 1 asystą oraz 4 przechwytami i 4 blokami w ciągu niespełna 27 minut na boisku. Kolejne trzy zawodniczki z Gorzowa zdobyły ponad 10 oczek, a dodatkowo Chantel Horvat była drugą zawodniczką Polskiej Strefy Inwestycji z podwójną zdobyczą – 11 oczek i 10 zbiórek. Haley Górecki była najskuteczniejszą zawodniczką Arki z 10 oczkami.

POLSKA STREFA INWESTYCJI GORZÓW WLKP. – VBW ARKA GDYNIA 81:54  (24:13,  17:11, 24:13, 16:17)