Fot: tauronliga.pl

W hitowym starciu 10.kolejki TAURON Ligi ŁKS Commercecon Łódź pokonał Chemik Police 3:1. Dzięki zwycięstwu łodzianki powróciły na fotel lidera rozgrywek, a mistrzynie Polski utrzymały trzecie miejsce w tabeli.

Otwarcie seta należało do łodzianek, które zdobył da punkty z rzędu, a następnie powiększyły przewagę do czterech oczek (9:5),a za chwilę prowadziły już 13:7. Chwila słabszej gry kosztowała jednak przyjezdne stratę trzech punktów z rzędu i mistrzynie Polski z Polic zbliżyły się do rywalek na trzy punkty. Łodzianki utrzymywały jednak czteropunktową przewagę by w końcówce dać się dogonić i Chemik doprowadził do remisu 21:21, a za chwilę mógł świętować zwycięstwo w pierwszym secie w którym najlepiej spisała się Martyna Łukasik, która zdobyła w nim sześć punktów.

W drugim secie gra była wyrównana i żaden z zespołów nie potrafił zyskać większej przewagi niż dwa punkty do stanu 12:9 gdy po dwóch punktach z rządu prowadzenie powiększył Chemik. Przewaga gospodyń została zmniejszona i przy stanie 16:16 dwa punkty z rzędu zdobył zespół ŁKS-u. Za chwilę kibice zgromadzeni na hali w Policach na tablicy wyników ponownie zobaczyli remis (20:20). W końcówce ŁKS zdobył dwa punkty i prowadził 23:21 by za chwilę przegrywać 24:23 jednak ostatecznie Łodzianki wybroniły trzy piłki setowe i wygrały 29:27.

Trzecia partia miała podobny przebieg do dwóch poprzednich. Gra była wyrównana, a oba zespoły popisały się dobrymi akcjami zarówno w obronie i ataku, Chemik wyszedł na prowadzenie 14:11 jednak za chwilę goście doprowadzili do wyrównania (16:16). Końcówka spotkania należała jednak do ŁKS-u, który zagrał pewnie zarówno w ataku jak i obronie i zwyciężył w trzecim secie 25:22.

Początek czwartego seta był bardzo dobry dla zawodniczek trenera Alessandro Chiappiniego, które wyszły na prowadzenie 3:0. W kolejnej fazie seta mistrzynie Polski odrobiły straty i zbliżył się do rywalek na jeden punkt przegrywając 11:12 jednak gospodynie miały moment słabszej gry, który wykorzystały przyjezdne i powiększyły przewagę wychodząc na prowadzenie 17:13. W ostatniej fazie spotkania mistrzynie Polski nie potrafiły doprowadzić do wyrównania i przegrał czwarta partię i cały mecz 1:3.

TAURON Liga – 10.kolejka
Grupa Azoty Chemik Police – ŁKS Commercecon Łódź 1:3 (26:24, 27:29, 22:25, 20:25)

MVP: Klaudia Alagierska-Szczepaniak

Grupa Azoty Chemik Police: Cipriano, Kowalewska, Korneluk, Brakocević-Canzian, Almeida de Sousa, Wasilewska, Połeć, Łukasik, Oveckova, Mędrzyk, Czyrniańska, Sikorska, Pol, Stenzel, Jagła.

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróżdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Scuka, Piasecka, Maj-Erwardt, Krawczyk, Drabek.