Joanna Kil

Do walki o medale na Uniwersjadzie w kombinacji norweskiej przystąpili polscy reprezentanci. Joanna Kil może mówić o pechu zajmując czwarte miejsce, Andrzej Szczechowicz uplasował się w czołowej ósemce zawodów. Pozostali wypadli słabiej.

U kobiet na starcie pojawiło się zaledwie sześć zawodniczek, które miały rozdzielić między sobą medale i dalsze pozycje. Po serii skoków Joanna Kil (78 m) zajmowała czwartą lokatę. Do podium jednak sporo traciła (2:02). Podczas biegu Polka znacząco zmniejszyła te straty. Niestety nie była w stanie zniwelować ich do zera. Zostały cztery sekundy, które przesądziły o braku medalu.

Wyniki kombinacji norweskiej kobiet:

1. Haruka Kasai – 14.34.6

2. Yuna Kasai +48,8

3. Ayane Miyazaki +2.07.9

4. Joanna Kil +2.12.1

U mężczyzn liczniejsze grono zawodników walczyło o jak najwyższe miejsca. Wśród dziewiętnastu kombinatorów norweskich wystartowało troje Polaków: Andrzej Szczechowicz, Paweł Szyndlar i Adam Skupień. Najlepiej z nich spisał się Szczechowicz zajmując ósmą lokatę. Polak skoczył 85 metrów co dało mu stratę 2:44 do lidera. To okazało się nie do odrobienia podczas biegu. Szczechowicz zameldował się na ósmym miejscu. Pozostała dwójka zajęła gorsze pozycje. Szyndlar zakończył zawody na jedenastym miejscu, a Skupień na szesnastym.