Polacy z bardzo dobrej strony pokazali się publiczności w Krakowie. Walczyli w obronie, a także z bramkarzem Hiszpanii Perezem de Vargasem i ze znakomitymi braciami Dujszebajew. Forma gospodarzy z pierwszych 30 minut niestety uległa osłabieniu w całym spotkaniu i wicemistrzowie Europy odebrali Polakom szanse na awans do ćwierćfinału.

Początek w wykonaniu Biało-czerwonych był zaskakująco dobry. Podopieczni Patryka Rombla trzymali dyscyplinę w obronie i kontakt w ataku z silnym rywalem. Gospodarze wiedzieli, że nie mogą sobie już pozwolić na porażkę. Pod koniec pierwszej części gry udało się Polakom nawet odrobić czterobramkową przewagę Hiszpanów do jednego trafienia tuż przed syreną rozdzielającą obydwie połowy.

W drugich 30 minutach przebieg gry był już ze wskazaniem na rywali, bo popełnialiśmy błędy nie wykorzystując przewagi zespołowej i to goście byli w stanie utrzymać nas w niemocy ofensywnej aż do ostatniego kwadransu. Formą błyszczał też bramkarz przeciwników Perez de Vargas, który nie ułatwiał zadania naszym szczypiornistom.

Rzuty wyprowadzanego Szymona Sićki nie były w stanie straszyć długo drużyny Jordi Ribery. Mimo wielu kar, goście byli w stanie utrzymać stabilną formę w obydwu częściach rywalizacji.

Niestety Polacy nie mogli awansować do najlepszej czwórki mistrzostw świata, bo popełnili zbyt dużo błędów w zasadzie w każdym z dotychczasowych spotkań. Podawaliśmy rękę rywalowi nawet dziś, grając w przewadze. Naszych szczypiornistów stać było jeszcze na emocjonującą końcówkę, ale to Hiszpanie wygrali w środę różnicą czterech bramek 27:23.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany Sićko, ale słowa uznania należą się też Piotrowi Jędraszczykowi, który zdobył serca kibiców. Następne spotkania Biało-czerwoni mają już tylko do rozegrania, będą to mecze z Iranem i Czarnogórą.

Hiszpania – Polska 27:23 (16:15)

Hiszpania: Perez de Vargas, Corrales – Pecina, Maqueda, Fernandez 4, A. Dujshebaev 4, D. Dujshebaev 2, Sole 1, Figueras 4, Garciandia, Canellas 3, Casado, G. Guardiola 2, Valera, Sanchez Migallon, Odriozola 3

Polska: Morawski, Kornecki – Moryto 5, Sićko 7, T. Gębala, M. Gębala, Bis 2, Walczak, Daszek, Działakiewicz, Jędraszczyk 4, Olejniczak 2, Krajewski, Czuwara 3, Pietrasik, Komarzewski
Czerwona kartka: Walczak (51. minuta)