Foto: Handball Polska

Związek Piłki Ręcznej w Polsce poinformował o przedłużeniu umowy z selekcjonerem kobiecej reprezentacji Polski szczypiornistek. 

Kontrakt z Senstadem został przedłużony do końca stycznia 2025 r. Stało się to automatycznie po awansie Polek na Mistrzostwa Europy. Norweg prowadzi biało-czerwone od sierpnia 2019 r. i będzie robił to co najmniej do stycznia 2025 r.

Senstad skomentował przedłużenie współpracy następująco: ”Jestem zadowolony z przedłużenia umowy. Wciąż mam cel, by osiągnąć coś dużego z reprezentacją Polski i wierzę, że się uda. Poprzedni rok był dla nas trudny, mieliśmy kilka kontuzji, a kilka zawodniczek nie zrobiło takiego postępu, na jaki liczyliśmy. Wciąż skupiam się przede wszystkim na pracy nad przygotowaniem fizycznym. Teraz czeka nas przerwa wakacyjna, ale od września będziemy pracować nad jeszcze lepszą formą. Mam nadzieję, że do czasu mistrzostw będziemy mieć pełen skład, a wtedy będziemy mogli osiągnąć dobry wynik na EHF EURO 2024”. 

Sporym sprawdzianem dla polskiej ekipy oraz trenera będą listopadowo-grudniowe  Mistrzostwa Europy. Na ten moment nie wiadomo z kim zagrają Polki, bo losowanie grup zaplanowane jest na 18 kwietnia.

Dziś o 14:45 biało-czerwone towarzysko podejmą reprezentację Brazylii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!