Fot: Twitter Aluron CMC Warta Zawiercie

Aluron CMC Warta Zawiercie pokonał we własnej hali w meczu 21.kolejki PlusLigi Luk Lublin przerywając tym samym passe pięciu zwycięstw z rzędu zespołu prowadzonego przez Dariusza Daszkiewicza.

Początek spotkania należał do zespołu gości, którzy prowadzili 3:1 jednak po chwili po udanych atakach Konarskiego i Kwolka miejscowi doprowadzili do wyrównania. Siatkarze Aluronu po chwili wyszli na prowadzenie po po asie serwisowym Kovacevica i stopniowo powiększali przewagę w czym pomogła dobra gra blokiem. W pierwszym secie lepsi okazali się zawodnicy z Zawiercia, którzy wygrali 25:21.

W drugiej partii wyrównana gra była do stanu 11:10 dla Luku, który po trzech udanych akcjach prowadził po chwili 15:10. Luk powiększył przewagę po nieudanym ataku Bartosza Kwolka, a po chwili Włodarczyk po ataku, a następnie blokiem zdobył kolejne punkty dla Lublinian, a asem serwisowym popisał się Jendryk i Luk prowadził już 21:15. Do końca seta Lublinianie utrzymali wysokie prowadzenie i wygrali 25:18 po udanym ataku Włodarczyka.

Po przegraniu seta Jurajscy Rycerze trzecią partię rozpoczęli od prowadzenia 5:1. W kolejnych akcjach Luk nie potrafił zmniejszyć przewagi gospodarzy, których grę ciągnął Kovacević. Aluron w każdej akcji grał pewnie w ataku, a po bloku Dulski i po udanych atakach Kwolka i Kovacevica prowadził już 18:13. W końcówce seta po asie serwisowym Włodarczyka Lublinianie zbliżyli się na trzy punkty jednak gospodarze odpowiedzieli atakiem bezbłędnego w tym secie Kovacevica i asem serwisowym Rodriguesa. Ostatecznie gospodarze wygrali trzecią partię 25:19 po udanym ataku Dulskiego.

Gospodarze początek 4 seta rozpoczęli od udanych ataków Kovacevica i Dulaski, a po chwili prowadzili już 4:1. Podłamani porażką w trzecim secie goście nie potrafili przeciwstawić się dobrze funkcjonującym gospodarzą, którzy po ataku Dulski prowadzili już 7:3. Gospodarze w pełni dominowali na parkiecie i po asie serwisowym Kwolka powiększyli przewagę do siedmiu oczek (14:7). Do końca seta Jurajscy Rycerze kontrolowali przebieg gry i wygrali 25: