ŁKS Commercecon Lódź

W meczu 12. kolejki TAURON Ligi siatkarki ŁKS Commercecon Łódź pokonały bez większego wysiłku 3:0 Uni Opole.

Pierwszy set nie sprawił problemów gospodynią, które grały niezłą siatkówkę. Momentami ich koncentracja spadała i wtedy popełniały błędy. Siatkarki z Opola nie potrafiły tego kompletnie wykorzystać. Dobrze w ataku po stronie ŁKS radziła sobie młoda Julita Piasecka, która poprowadziła gospodynie do wygranej 25:19. Wynik ten mógłby być jeszcze okazalszy gdyby Łodzianki nie popełniały aż tylu niepotrzebnych błędów.

Druga partia była podobna do tej pierwszej. W niej również nie było niespodzianki ze strony Uni Opole. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź bardzo szybko wyszły na wysokie prowadzenie i nie oddały go do końca seta. Wynik ponownie mógł być wyższy, ale trener gospodyń zdecydował się na ściągnięcie z boiska Ratzke i Diouf przez co rażenie Łodzianek było delikatnie mniejsze. Siatkarki Uni Opole nie były w stanie odpowiedzieć na dobrą grę swoich rywalek, dodatkowo jedna z nich (Lana Conceicao) nabawiła się kontuzji i musiała opuścić boisko osłabiając tym samym swoją drużynę. Gospodynie wygrały wysoko 25:17.

Ostatni set również nie odbiegał od pozostałych dwóch. Siatkarki ŁKS Commercecon Łódź nawet nie udawały, że nie muszą się zbyt wiele wysilać by przeciwstawić się przedostatniej w tabeli TAURON Ligi Uni Opole. Opolanki natomiast nie miały pomysłu co zrobić, żeby ich gra wyglądała składniej i przynosiła im pożądane punkty. Rozwiązania na to nie znalazły do końca seta, którego przegrały 18:25 i całe spotkanie 0:3.

Przez przegraną drużyna Uni Opole nadal zajmuje przedostatnie miejsce w TAURON Lidze z zaledwie siedmioma oczkami. Natomiast ŁKS Commercecon Łódź plasuje się na pozycji lidera z trzydziestoma dwoma punktami.

ŁKS Commercecon Łódź – Uni Opole 3:0 (25:19, 25:17, 25:18)

MVP: Roberta Ratzke

ŁKS Commercecon Łódź: Gryka, Maj-Erwadt, Krawczyk, Witkowska, Diouf, Górecka, Dróźdż, Hryshchuk, Ratzke, Gajer, Alagierska-Szczepaniak, Drabek, Scuka, Piasecka.

Uni Opole: Stronias, Conceicao, Pellegrino, Bałucka, Janicka, Kecher, Adamek, Senica, Makarowska-Kulej, Sieradzka, Kraiduba.