Puchar Świata w snowboardzie przeniósł się do kanadyjskiego Blue Mountain, gdzie kobiety i mężczyźni rywalizowali w slalomie gigancie. Kolejny raz w tym sezonie na podium stanął Oskar Kwiatkowski.

Awans do 1/8 finału zawodów wywalczyli w kwalifikacjach Aleksandra Król (trzynasta pozycja) oraz Oskar Kwiatkowski (trzynasta lokata). Niestety Król musiała mierzyć się z wice-liderką PŚ Austriaczką Danielą Ulbing, której uległa o 0,20 s. To pozwoliło jej na zajęcie dopiero czternastego miejsca.

Zdecydowanie lepiej poszło Oskarowi Kwiatkowskiemu, który pewnie przeszedł w 1/8 finału Niemca Stefana Baumeistera pokonując go o 0,15 s. W ćwierćfinale trafił na Bułgara Radosława Jankowa, który również nie sprawił mu trudności nie kończąc wyścigu. W półfinale Polak musiał uznać wyższość rywala, którym był Koreańczyk Sangho Lee. Mało brakowało, a Kwiatkowski zaliczyłby upadek na trasie. Całe szczęście udało mu się ustrzec od tego nieprzyjemnego zdarzenia, ale to nie zmieniło faktu, że przegrał o prawie pół sekundy z przeciwnikiem. W rywalizacji o trzecie miejsce spotkał się z Włochem Marco Hoferem. Polak dobrze sobie poradził i jako pierwszy wpadł na metę, co dało mu trzecie miejsce! To już drugi raz w tym sezonie gdy Kwiatkowski plasuje się w czołowej trójce zawodów i szósty raz w jego karierze. Szybko ze zmaganiami pożegnał się Michał Nowaczyk, który odpadł już w kwalifikacjach (26. miejsce).