W meczu 18.kolejki 2.Bundesligi Fortuna Düsseldorf pokonała 3:2 FC Magdeburg, a dwie bramki dla zespołu gospodarzy zdobył Dawid Kownacki.

Kownacki z pierwszego trafienia mógł cieszyć się już w piątej minucie jednak nie wykorzystał rzutu karnego uderzając obok bramki. Niespełna dwie minuty później Magdeburg wyszedł na prowadzenie po bramce Kwartenga. Kownacki rehabilitował się w dziewiątej minucie gdy pokonał bramkarza rywali. 25-letni napastnik wyprowadził swój zespół na prowadzenie w 34.minucie zdobywając swoją ósmą bramkę na zapleczu Bundesligi.

W drugiej części spotkania do wyrównania doprowadzili goście, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi Moritz Kwartenga. Bramkę na wagę trzech punktów dla gospodarzy zdobył na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Shinta Appelkamp. W doliczonym czasie gry Kownacki otrzymał żółta kartkę,a kilka sekund później został zmieniony przez Daniela Ginczeka. Po osiemnastu kolejkach zespół Fortuny z 29 punktami na koncie plasuje się na piątym miejscu w tabeli.