Żyła

Halvor Egner Granerud zwyciężył w sobotnim konkursie Pucharu Świata w lotach narciarskich na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Norweg został także nowym liderem klasyfikacji generalnej PŚ. Drugi był Stefan Kraft, a trzeci Domen Prevc. Tuż za podium, na czwartym miejscu, uplasował się Piotr Żyła.

Granerud prowadził po pierwszej serii po skoku na odległość 238 metrów. W finałowej serii wylądował na 231 metrze, co pozwoliło mu na zwycięstwo w zawodach. Norweg dzięki dzisiejszemu występowi został nowym liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata (wyprzedza Dawida Kubackiego o 26 oczek), a także najlepszym zawodnikiem w klasyfikacji lotów narciarskich. Na drugiej pozycji w konkursie znalazł się Stefan Kraft (232,5 m; 234 m), a na trzeciej Domen Prevc (236 m; 224 m).

Najlepszym z Polaków był czwarty Piotr Żyła (233,5 m; 226,5 m), któremu do trzeciego Słoweńca zabrakło 2,4 punktu. Pierwszą „10” klasyfikacji zamknął Dawid Kubacki (194,5 m; 230,5 m). Na dalszych lokatach znaleźli się: 17. Kamil Stoch (186,5 m; 203 m) oraz 19. Aleksander Zniszczoł (222,5 m – nowy rekord życiowy; 165,5 m).